top of page

Wesele w Sztygarce | Reportaż ślubny Oli i Michała

Zaktualizowano: 2 kwi 2020


   Ślub w stylu less waste.


To będzie opowieść w stylu less waste o weselu bez bez. O co chodzi? Ola i Michał, bo o nich tu mowa bardzo świadomie przygotowali się do dnia swojego wesela. Wszystkie szczegóły zaplanowali tak, by było wyjątkowo, nietypowo, a przede wszystkim z dbałością o środowisko, bez użycia zbędnych i niepotrzebnych akcesoriów. I tak np. goście jechali jednym środkiem transportu, na sali weselnej było dużo zieleni, ale żadne kwiaty nie były cięte, aby uniknąć zbędnych papierów za winietki służyły sztabki kamieni, a jedzenie podawane było w formie bufetu, tak by nie uległo zmarnowaniu. Prawda, że świetny pomysł? Nad wszystkim czuwały konsultantki ślubne z Czyni Cuda. Dziewczyny przez całe wesele doglądały, żeby wszystko było idealnie i dopracowane w najdrobniejszym detalu.


Sztygarka w Chorzowie. Miejsce na wesele.


   Przybliżyłam nieco koncepcję ślubu, pora na przedstawienie głównych bohaterów tego dnia. Ola - kobiecość, styl i klasa. Michał - zwariowana druga połówka i nieodkryty talent modelingu, czego dowiódł podczas sesji narzeczeńskiej ;) Akcja dzieje się na Śląsku, więc jak na śląski ślub przystało, pojawiło się kilka tutejszych akcentów. Sala weselna mieści się na terenie dawnych zabudowań kopalnianych kompleksu Sztygarka. Rzucający się w oczy Szyb Prezydent zaliczany jest do perełek zabytków architektury i techniki górniczej Górnego Śląska.


Regionalne akcenty na weselu.


No i do tego fenomenalny, czarny jak węgiel kamienny tort weselny. Bo kto powiedział, że musi być na biało i ze sztucznymi ogniami? Niezłą furorę zrobił też stary autobus miejski, który zawiózł gości na salę - oczywiście bilety należało obowiązkowo i niezwłocznie skasować. Ciekawy i atrakcyjny pomysł na transport gości.


Tango na pierwszy taniec.


No i jeszcze słów kilka o pierwszym tańcu, bo tango na rozpoczęcie imprezy i to do muzyki z filmu Chicago to totalny sztos. Nie mówiąc już o samym wejściu na salę i specjalnie przygotowanym przez Młodą Parę układzie na tę okazję... ale po więcej szczegółów zapraszam poniżej ;)


O oprawę tego dnia zadbali:


suknia ślubna: Strefa Panny Młodej

projekt sukni ślubnej: Po Prostu

spinki: po dziadku

florystka: Kwiat Melanii Wedding

koordynacja: Czyni Cuda

słodki stół: Pracownia Miss Cupcake, Katowice

samochód do ślubu: Rybnicki Spider

DJ: Paweł Kine

fryzura ślubna: Szabelka Tomasz. Szabelka Natural Cut.

make up: Elżbieta Wilska-Zając

obrączki: Inne obrączki

autobus: MPK Kraków

fotograf: Anna Więcławska FotografiaTU TEŻ BYŁO NIEZIEMSKO:

502 wyświetlenia

コメント


bottom of page