top of page

10 wskazówek, jak ubrać się na rodzinną sesję zdjęciową | PORADNIK


Co założyć na sesję zdjęciową, a czego unikać? Jak ubrać dziecko na sesję i o co zadbać podczas sesji z noworodkiem? Zebrałam dla Ciebie kilka cennych wskazówek, które sprawią, że podczas sesji będziecie się czuć komfortowo, a sama sesja będzie po prostu piękna.


To, co ubierzesz na sesję zdjęciową ma kluczowe znaczenie dla ostatecznego efektu zdjęć. Oczywiście, najważniejsi podczas sesji lifestyle, jesteście dla mnie zawsze WY, Wasze uśmiechy i emocje, ale to co wizualne, to co widoczne w kadrze ma ogromny wpływ na estetykę i klimat zdjęć.


Koniecznie zapoznaj się z poniższymi wskazówkami, a dowiesz się jakich błędów unikać, oraz jaki strój sprawdzi się najlepiej na rodzinnej sesji lifestyle.jak ubrać się na sesję rodzinną, domowa sesja rodzinna Kraków1.KOMFORT

Jak ubrać się na sesję zdjęciową? Przede wszystkim zadbaj o to, by ubrania na sesję były dla Was wygodne i komfortowe. Podczas sesji lifestyle z dziećmi dużo się bawimy i wygłupiamy, dlatego ubrania nie mogą Was ograniczać. Komfort to również poczucie, że dobrze czujesz się w tym, co masz na sobie. Nie przebieraj się, a ubieraj. Niech będzie tak jak lubicie. Strój odzwierciedla nasz styl i charakter, i bardo chciałabym tę Waszą indywidualność zachować w kadrze.


2. WASZE UBRANIA MUSZA ZE SOBĄ WSPÓŁGRAĆ I PASOWAĆ DO SIEBIE

To bardzo Ważne dla efektu wizualnego, zarówno jeśli mówimy o kolorystyce ale też o charakterze stroju.


Wyobraź sobie sytuację, w której Twój partner i dzieci ubiorą luźne t-shirty i jeansy, a Ty założysz elegancką suknię. Efekt? Nastąpi mocny zgrzyt stylów, który całkowicie zaburzy nam klimat sesji. Podobnie w druga stronę. Spotykamy się na noworodkowej sesji domowej lub luźnej sesji plenerowej, a Twój partner ubierze garnitur. Znów zgrzyt. To nie ta okazja.


Dobierzcie swoje ubrania tak, by razem stanowiły jedną całość i styl. A co jest tutaj kluczem do sukcesu? KOLOR. Ale o tym przeczytasz w kolejnych podpunktach.


3. DOBIERZ UBRANIA DO OKAZJI, MIEJSCA SESJI I PORY ROKU

Ta wskazówka jest w zasadzie rozwinięciem punktu wcześniejszego, ale myślę, że zasługuje na jeszcze chwilę uwagi.


Rodzinna sesja zdjęciowa, to zdecydowanie niecodzienna i wyjątkowa sytuacja, ale unikaj przesadnej elegancji. Zadbaj o to, by strój był adekwatny do okazji. Jeśli spotykamy się na sesji domowej, ubierzcie coś ładnego, ale codziennego. Jeśli spotykamy się na sesji na łące, zabierz koniecznie wygodne buty i zapomnij o szpilkach.


Latem i wiosną stawiaj na naturalne, jasne i świeże kolory. Jesienią sprawdzą się doskonale ciepłe barwy (beże, brązy, karmele, kolory ziemi) i miękkie ciepłe materiały (swetry, golfy, kardigany).
jak ubrać się na sesję rodzinną, sesja latem


4. JAK KOLORYSTYCZNIE DOBRAĆ UBRANIA NA SESJĘ

Kolor odgrywa kluczową rolę w doborze stroju na sesję. Co w takim razie ubrać na sesję rodzinną? Główna zasada brzmi następująco - wybierzcie 2/3 pasujące do siebie kolory i w takiej tonacji się ubierzcie.


5. JAKIE KOLORY UBRAŃ SPRAWDZĄ SIĘ NA SESJI RODZINNEJ

Kolory, które mogę Ci polecić, wiem, że dobrze sprawdzają się na sesji i w takiej tonacji zobaczysz też najwięcej zdjęć u mnie, to: biele, beże, kolory ziemi, ciepły żółty, musztardowy, zgniła zieleń, jeans, oliwkowy.


6. UNIKAJ JASKRAWYCH KOLORÓW

Przyciągną całą uwagę na zdjęciu, a przecież to o Was, a nie o ubiór chodzi! Jakich kolorów aparat nie lubi najbardziej? Intensywnych, jaskrawych oraz neonowych barw.


7. UNIKAJ NADRUKÓW I TEKSTÓW NA KOSZULKACH I T-SHIRTACH

Podobnie jak w przypadku jaskrawych kolorów, niepotrzebnie skupią na sobie całą uwagę. Najbezpieczniejszym wariantem ubioru będą gładkie, jednokolorowe materiały.

8. PODCZAS SESJI DOMOWEJ STAWIAJ NA JASNE KOLORY

Szczególnie w szare zimowe dni lub jeśli masz małe lub ciemne mieszkanie. Jasne ubrania pomogą nam dodatkowo rozświetlić kadr.


9. ZREZYGNUJ Z KURTKI, WEŹ GRUBY SWETER, A NAWET SZALIK I CZAPKĘ

Jeśli spotykamy się na sesji w jesiennej, nieco chłodniejszej już aurze, dużo lepiej sprawdzą się ciepłe swetry i kardigany, niż sportowe lub puchowe, pikowane kurtki i śliskie płaszcze.jak ubrać się na sesję rodzinną, jesienna sesja


10. STAWIAJ NA NATURALNE MATERIAŁY.

Szczególnie, jeśli mówimy o stroju dla maluszka i noworodka. Doskonale sprawdzą się bawełniane i muślinowe materiały. Unikaj też ubrań z postaciami z bajek. Ale o tym, by unikać nadrukach na koszulkach już pisałam ;)


Na koniec to co najważniejsze. Nie zapominaj, że wszystkie powyższe podpunkty to wskazówki. Pomogą Ci się lepiej przygotować do sesji, jednak najważniejsi na sesji jesteście dla mnie zawsze Wy i to Wasze charaktery i styl chcę uchwycić w kadrze.


Do zobaczenia na sesji!Ania Więcławska, fotograf rodzinny i noworodkowy z Krakowa.


Zapraszam Cię do działu GALERIA, gdzie zobaczysz więcej reportaży z sesji rodzinnych i noworodkowych. Jeśli marzy Ci się taka sesja, NAPISZ DO MNIE lub zajrzyj do działu OFERTA. Chętnie się z Wami spotkam! Pamiętaj również, że możesz wykupić u mnie sesję w formie vouchera ważnego pół roku. To znakomity prezent dla najbliższych.

140 wyświetleń

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page